Jäsenjärjestöt

Heinäveden paikallisyhdistys ry
Puheenjohtaja Minna Voutilainen minna.voutilainen@edu.heinavesi.fi
Sihteeri Sanna Laitinen sanna.laitinen@edu.heinavesi.fi
Tiedottaja Elina Hinkkanen elina.hinkkanen@edu.heinavesi.fi
Ilomantsin paikallisyhdistys ry
Puheenjohtaja Marjo Haaranen
marjo.haaranen@edu.ilomantsi.fi
Sihteeri Pasi Hartikainen
Itä-Suomen yliopiston opetusalan yhdistys ry
Puheenjohtaja Merja Koivuluhta merja.koivuluhta@uef.fi
Sihteeri Merja Tamminen merja.tamminen@uef.fi
Joensuun kauppa-ja kulttuuriopettajat ry
Puheenjohtaja Atte Korte atte.korte@karelia.fi
Sihteeri Soile Vinni soile.vinni@karelia.fi
Joensuun konservatorion opettajat ry
Puheenjohtaja Eevamaija Mustaniemi-Lodders eevamaija.mustaniemi@joensuu.fi
Sihteeri Anneli Hynninen anneli.hynninen@joensuu.fi
OAJ Joensuu
Puheenjohtaja Tanja Ratilainen tanja.ratilainen@edu.joensuu.fi
Sihteeri Laura Saastamoinen laura.e.saastamoinen@uef.fi
Tiedottajat Laura Saastamoinen ja Pia Väänänen pia.vaananen@joensuu.fi laura.e.saastamoinen@uef.fi
Juuan paikallisyhdistys ry
Puheenjohtaja Sari Kallinen sari.kallinen@edu.juuka.fi
Sihteeri Marjut Naakka
marjut.naakka@gmail.com
Tiedottaja Marjut Naakka
Kaprakan ammatilliset opettajat ry
Puheenjohtaja Vesa Kostamo

Sihteeri Anne Pihlajamaki
Kiteen paikallisyhdistys ry
Puheenjohtaja Antti Simonen antti.simonen@edu.kitee.fi
Sihteeri Mirja Hurskainen mirja.hurskainen@edu.kitee.fi
Tiedottaja Risto Hirvonen risto.hirvonen@edu.kitee.fi
Kontiolahden paikallisyhdistys ry
Puheenjohtaja Jouni Oinonen jouni.oinonen@edu.kontiolahti.fi
Sihteeri Samuli Rydenfelt samuli.rydenfelt@edu.kontiolahti.fi
Tiedottaja Samuli Rydenfelt
Lieksan paikallisyhdistys ry
Puheenjohtaja Minna Oksa minna.oksa@edu.lieksa.fi
Sihteeri Niina Kärkkäinen niina.karkkainen@edu.lieksa.fi
Tiedottaja Niina Kärkkäinen
Liperin opettajien paikallisyhdistys ry
Puheenjohtaja Pia Timonen pia.timonen@edu.liperi.fi
Sihteeri Päivi Andersin paivi.andersin@edu.polvijarvi.fi
Tiedottaja Kirsi Pulkkinen kirsi.pulkkinen@edu.liperi.fi
Nurmeksen paikallisyhdistys ry
Puheenjohtaja Johanna Nevalainen
Sihteeri Anne-Maarit Heikkinen
Tiedottaja Anne-Maarit Heikkinen
Outokummun opettajien paikallisyhdistys ry
Puheenjohtaja Markku Nevalainen markku.nevalainen@outokummunkaupunki.fi
Sihteeri Hannele Marttila
hannele.marttila@telemail.fi ja hannele.marttila@edu.outokummunkaupunki.fi
Tiedottaja Hannele Marttila
Pohjois-Karjalan aikuisopettajat ry
Puheenjohtaja Susanna Puustinen susanna.puustinen@riveria.fi
Sihteeri Eija Maaranen eija.maaranen@riveria.fi
Pohjois-Karjalan AMK-opettajat ry
Puheenjohtaja Olli Haapiainen olli.haapiainen@karelia.fi
Sihteeri Virva Rento virva.rento@karelia.fi
Pohjois-Karjalan ammatilliset opettajat ry
Puheenjohtaja Kirsi Vartiainen kirsi.a.vartiainen@gmail.com
Sihteeri Sari Härkönen
Tiedottaja Teija Alanen teija.alanen@riveria.fi ja tiedotus.pkao@gmail.com
Tohmajärven paikallisyhdistys ry
Puheenjohtaja Risto Talonen risto.talonen@edu.tohmajarvi.fi
Sihteeri Kati Kurttila kati.kurttila@edu.tohmajarvi.fi
WTOL-TOOL ry
Puheenjohtaja Jarno Mertanen
Sihteeri Liisa Sandvall