Jäsenjärjestöt

Heinäveden paikallisyhdistys ry
Puheenjohtaja Minna Voutilainen minna.voutilainen@heinavesi.fi
Sihteeri Sanna Laitinen sanna.laitinen@heinavesi.fi
Ilomantsin paikallisyhdistys ry
Puheenjohtaja

Marjo Haaranen

marjo.haaranen@ilomantsi.fi
Sihteeri Pasi Hartikainen
Itä-Suomen yliopiston opetusalan yhdistys ry
Puheenjohtaja Merja Koivuluhta merja.koivuluhta@uef.fi
Sihteeri Merja Tamminen merja.tamminen@uef.fi
Joensuun kauppa-ja kulttuuriopettajat ry
Puheenjohtaja Atte Korte atte.korte@karelia.fi
Sihteeri Soile Vinni soile.vinni@karelia.fi
Joensuun konservatorion opettajat ry
Puheenjohtaja Eevamaija Mustaniemi-Lodders eevamaija.mustaniemi@jns.fi
Sihteeri Anneli Hynninen anneli.hynninen@jns.fi
OAJ Joensuu
Puheenjohtaja Tanja Ratilainen tanja.ratilainen@jns.fi
Sihteeri Laura Saastamoinen laura.saastamoinen@jns.fi
Juuan paikallisyhdistys ry
Puheenjohtaja Sari Kallinen sari.kallinen@juuka.fi
Sihteeri Marjut Naakka marjut.naakka@gmail.com
Kaprakan ammatilliset opettajat ry
Puheenjohtaja

Vesa Kostamo

vesa.kostamo@luovi.fi
Sihteeri Tiina Vanninen tiina.vanninen@luovi.fi
Kiteen paikallisyhdistys ry
Puheenjohtaja Antti Simonen antti.simonen@kitee.fi
Sihteeri Mirja Hurskainen mirja.hurskainen@kitee.fi
Kontiolahden paikallisyhdistys ry
Puheenjohtaja Jouni Oinonen jouni.oinonen@kontiolahti.fi
Sihteeri Arto Koskela samuli.rydenfelt@kontiolahti.fi
Lieksan paikallisyhdistys ry
Puheenjohtaja Minna Oksa minna.oksa@lieksa.fi
Sihteeri Niina Kärkkäinen niina.karkkainen@lieksa.fi
Liperin opettajien paikallisyhdistys ry
Puheenjohtaja Pia Timonen pia.timonen@liperi.fi
Sihteeri Lasse Ryhänen lasse.ryhanen@gmail..com
Nurmeksen paikallisyhdistys ry
Puheenjohtaja Johanna Nevalainen johanna.nevalainen@nurmes.fi
Sihteeri Hanna Jeskanen hanna.jeskanen@nurmes.fi
Outokummun opettajien paikallisyhdistys ry
Puheenjohtaja Markku Nevalainen markku.nevalainen@outokummunkaupunki.fi
Sihteeri Hannele Marttila hannele.marttila@telemail.fi
Pohjois-Karjalan aikuisopettajat ry
Puheenjohtaja Susanna Puustinen susanna.puustinen@pkky.fi
Sihteeri Tanja Kuosmanen tanja.kuosmanen@suomi24.fi
Pohjois-Karjalan AMK-opettajat ry
Puheenjohtaja Olli Haapiainen olli.haapiainen@karelia.fi
Sihteeri Virva Rento virva.rento@karelia.fi
Pohjois-Karjalan ammatilliset opettajat ry
Puheenjohtaja Kirsi Vartiainen kirsi.a.vartiainen@gmail.com
Sihteeri Tuula Saari-Järvelin tuula.saari-jarvelin@riveria.fi
Tohmajärven paikallisyhdistys ry
Puheenjohtaja Risto Talonen risto.talonen@tohmajarvi.fi
Sihteeri Kati Kurttila kati.kurttila@tohmajarvi.fi
WTOL-TOOL ry
Puheenjohtaja Jarno Mertanen jarno.mertanen@karelia.fi
Sihteeri Liisa Sandvall liisa.sandvall@karelia.fi