Ohita navigaatio

Jäsenyhdistykset

Heinäveden paikallisyhdistys ry.

puheenjohtaja Minna Voutilainen (minna.voutilainen@edu.heinavesi.fi)

sihteeri Eija Leskinen (eija.leskinen@edu.heinavesi.fi)

tiedottaja Elina Hinkkanen (elina.hinkkanen@edu.heinavesi.fi)

 

Ilomantsin paikallisyhdistys ry. 

puheenjohtaja Marjo Haaranen  marjo.haaranen@edu.ilomantsi.fi

sihteeri  Aija Piitulainen  aija.piitulainen@edu.ilomantsi.fi

tiedostusvastaava Sallamari Kurki   sallamari.kurki@edu.ilomantsi.fi

yhdistyksen sähköposti: oaj.ilomantsi@gmail.com

 

Itä-Suomen yliopiston opetusalan yhdistys ry.

puheenjohtaja Mari Suonio (mari.suonio@uef.fi) Kuopion kampuksella

varapuheenjohtaja Susanna Kohonen (susanna.kohonen@uef.fi) Joensuun kampuksella

sihteeri Jasmin Pyöriäinen (jasmin.pyoriainen@uef.fi)

 

Joensuun konservatorion opettajat ry.

puheenjohtaja Eevamaija Mustaniemi-Lodders (eevamaija.mustaniemi@joensuu.fi)

sihteeri Emmi Matikainen (emmi.matikainen@joensuu.fi)

 

Juuan paikallisyhdistys ry.

puheenjohtaja Tiina Repo (tiina.repo@edu.juuka.fi)

sihteeri ja tiedottaja Marjut Naakka (marjut.naakka@gmail.com)

 

Kaprakan ammatilliset opettajat ry.

puheenjohtaja Vesa Kostamo (vesa.kostamo@luovi.fi, 040 319 3246)

sihteeri

 

Karelian ja Riverian SKO ry

puheenjohtaja Atte Korte (atte.korte@gmail.com)

sihteeri Soile Vinni (soile.vinni@karelia.fi)

 

OAJ:n Karelia-ammattikorkeakoulun paikallisyhdistys ry.

puheenjohtaja Mikko Hyttinen (mikko.hyttinen@karelia.fi)

sihteeri Atte Korte (atte.korte@karelia.fi)

 

Kiteen paikallisyhdistys ry. (Kesälahti, Rääkkylä) oajkitee@gmail.com

puheenjohtaja ja tiedottaja Kaisa Alhainen (kaisa.alhainen@edu.kitee.fi)

sihteeri Timo Nenonen (timo.nenonen@edu.kitee.fi)

 

Kontiolahden paikallisyhdistys ryOAJ Kontiolahden Paikallisyhdistys

puheenjohtaja Marja Kauppinen (marja.kauppinen@edu.kontiolahti.fi)

sihteeri ja tiedottaja Kari Multanen (kari.multanen@edu.kontiolahti.fi)

yhdistyksen sähköposti oajkontiolahti@gmail.com 

 

Lieksan paikallisyhdistys ry.

puheenjohtaja ja tiedottaja Hannele Lihavainen (hannele.lihavainen@edu.lieksa.fi)

sihteeri  Saara Kaakkunen (saara.kaakkunen@edu.lieksa.fi)

 

Liperin paikallisyhdistys ry. (Polvijärvi)

puheenjohtaja Pia Timonen (pia.timonen@edu.liperi.fi)

sihteeri Päivi Andersin (paivi.andersin@edu.polvijarvi.fi)

tiedottaja Kirsi Pulkkinen (kirsi.pulkkinen@edu.liperi.fi)

 

Nurmeksen paikallisyhdistys ry.

puheenjohtaja Nanna Meriläinen (nanna.merilainen@edu.nurmes.fi)

sihteeri Annamari Liuha (annamari.liuha@edu.nurmes.fi)

tiedottaja Ayla Rossander-Kilpeläinen (ayla.rossander11@gmail.com)

 

OAJ Joensuu ry.

puheenjohtaja Tanja Ojala  (tanja.ojala@edu.joensuu.fi)

sihteeri ja tiedottaja Laura Saastamoinen (laura.saastamoinen@edu.joensuu.fi)

 

Outokummun paikallisyhdistys ry.

puheenjohtaja Joni Jääskeläinen (joni.jääskeläinen@edu.outokummunkaupunki.fi)

sihteeri ja tiedottaja Hannele Marttila (hannele.marttila@edu.outokummunkaupunki.fi)

 

Pohjois-Karjalan aikuisopettajat ry.

puheenjohtaja Susanna Puustinen (susanna.puustinen@riveria.fi)

sihteeri Eija Maaranen (eija.maaranen@riveria.fi)

 

Pohjois-Karjalan ammatilliset opettajat (PKAO) ry tiedotus.pkao@gmail.com

puheenjohtaja Kirsi Vartiainen (kirsi.a.vartiainen@gmail.com)

sihteeri Hanne Timonen (hanne.timonen@karelia.fi)

tiedottaja Riikka Kaljunen (riikka.kaljunen@riveria.fi, tiedotus.pkao@gmail.com)

 

OAJ:n Pohjois-Karjalan koulutuskuntayhtymän paikallisyhdistys ry.

puheenjohtaja Merja Mäenpää (merja.maenpaa@riveria.fi)

sihteeri Tuula Saari-Järvelin (tuula.saari-jarvelin@riveria.fi)

 

Tohmajärven paikallisyhdistys ry.

puheenjohtaja Risto Talonen (risto.talonen@edu.tohmajarvi.fi)

sihteeri Kati Kurttila (kati.kurttila@edu.tohmajarvi.fi)

tiedottaja Jessika Lindberg (jessika.lindberg@edu.tohmajarvi.fi)

 

WTOL-TOOL ry.

puheenjohtaja Jarno Mertanen

sihteeri Liisa Sandvall