Ohita navigaatio

Jäsenyhdistykset

Heinäveden paikallisyhdistys ry.

puheenjohtaja Minna Voutilainen (minna.voutilainen@edu.heinavesi.fi)

sihteeri Sanna Laitinen (sanna.laitinen@edu.heinavesi.fi)

tiedottaja Elina Hinkkanen (elina.hinkkanen@edu.heinavesi.fi)

 

Ilomantsin paikallisyhdistys ry. 

puheenjohtaja Marjut Haaranen

sihteeri Pasi Hartikainen

yhdistyksen sähköposti: oaj.ilomantsi@gmail.com

 

Itä-Suomen yliopiston opetusalan yhdistys ry.

puheenjohtaja Mari Suonio (mari.suonio@uef.fi) Kuopion kampuksella

varapuheenjohtaja Susanna Kohonen (susanna.kohonen@uef.fi) Joensuun kampuksella

sihteeri Anna-Maija Pyykönen (anna-maija.pyykonen@uef.fi)

 

Joensuun kauppa-ja kulttuuriopettajat ry.

puheenjohtaja Atte Korte (atte.korte@karelia.fi)

sihteeri Soile Vinni (soile.vinni@karelia.fi)

 

Joensuun konservatorion opettajat ry.

puheenjohtaja Eevamaija Mustaniemi-Lodders (eevamaija.mustaniemi@joensuu.fi)

sihteeri Anneli Hynninen (anneli.hynninen@joensuu.fi)

 

Juuan paikallisyhdistys ry.

puheenjohtaja Päivi Inkinen (paivi.inkinen@edu.juuka.fi)

sihteeri ja tiedottaja Marjut Naakka (marjut.naakka@gmail.com)

 

Kaprakan ammatilliset opettajat ry.

puheenjohtaja Vesa Kostamo (vesa.kostamo@luovi.fi, 040 319 3246)

sihteeri Anne Pihlajamäki

 

Kiteen paikallisyhdistys ry. (Kesälahti, Rääkkylä)

puheenjohtaja Antti Simonen (antti.simonen@edu.kitee.fi)

sihteeri Mirja Hurskainen (mirja.hurskainen@edu.kitee.fi)

tiedottaja Risto Hirvonen (risto.hirvonen@edu.kitee.fi)

 

Kontiolahden paikallisyhdistys ryOAJ Kontiolahden Paikallisyhdistys

puheenjohtaja Marja Kauppinen (marja.kauppinen@kontiolahti.fi)

sihteeri Päivi Sirkkiä (paivi.sirkkia@kontiolahti.fi)

tiedottaja Kari Multanen (kari.multanen@edu.kontiolahti.fi)

yhdistyksen sähköposti oajkontiolahti@gmail.com 

 

Lieksan paikallisyhdistys ry.

puheenjohtaja Minna Oksa (minna.oksa@edu.lieksa.fi)

sihteeri ja tiedottaja Niina Kärkkäinen (niina.karkkainen@edu.lieksa.fi)

 

Liperin paikallisyhdistys ry. (Polvijärvi)

puheenjohtaja Pia Timonen (pia.timonen@edu.liperi.fi)

sihteeri Päivi Andersin (paivi.andersin@edu.polvijarvi.fi)

tiedottaja Kirsi Pulkkinen (kirsi.pulkkinen@edu.liperi.fi)

 

Nurmeksen ja Valtimon paikallisyhdistys ry.

puheenjohtaja Johanna Nevalainen (johanna.nevalainen@edu.nurmes.fi)

sihteeri Anne-Maarit Heikkinen (anne-maarit.heikkinen@edu.nurmes.fi)

 

OAJ Joensuu ry.

puheenjohtaja Tanja Ratilainen (tanja.ratilainen@edu.joensuu.fi)

sihteeri Laura Saastamoinen (laura.saastamoinen@edu.joensuu.fi)

tiedottajat: laura.saastamoinen@edu.joensuu.fi, pia.vaananen@joensuu.fi

 

Outokummun paikallisyhdistys ry.

puheenjohtaja Markku Nevalainen (markku.nevalainen@edu.outokummunkaupunki.fi)

sihteeri ja tiedottaja Hannele Marttila (hannele.marttila@telemail.fi)

 

Pohjois-Karjalan aikuisopettajat ry.

puheenjohtaja Susanna Puustinen (susanna.puustinen@riveria.fi)

sihteeri Eija Maaranen (eija.maaranen@riveria.fi)

 

Pohjois-Karjalan AMK-opettajat ry.

puheenjohtaja Olli Haapiainen (olli.haapiainen@karelia.fi)

sihteeri Virva Rento (virva.rento@riveria.fi)

 

Pohjois-Karjalan ammatilliset opettajat (PKAO) ry

puheenjohtaja Kirsi Vartiainen (kirsi.a.vartiainen@gmail.com)

sihteeri Sari Härkönen (sari.harkonen@riveria.fi)

tiedottaja Päivi Putkuri (tiedotus@pkao@gmail.com)

 

Tohmajärven paikallisyhdistys ry.

puheenjohtaja Risto Talonen (risto.talonen@edu. tohmajarvi.fi)

sihteeri Kati Kurttila (kati.kurttila@edu.tohmajarvi.fi)

 

WTOL-TOOL ry.

puheenjohtaja Jarno Mertanen

sihteeri Liisa Sandvall